Спецкурс-для-детей-5-7-лет-по-развитию-м


 

ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ДІТЕЙ

IMG_3391.jpg

СЕНСОРНА КІМНАТА

У нашому садочку організований спеціальний простір для сенсорного розвитку дитини – Сенсорна Кімната або кімната психологічного розвантаження

Темна сенсорна кімната сприяє зниженню рівня тривожності та знятті психологічної напруги дошкільнят. Цікаві розвивальні іграшки спеціально виготовлені та підібрані, допомагають малюкам пізнавати світ, вивчати кольори, форми, порівнювати предмети між собою, що спонукає до мисленнєвих операцій, та розвитку мовлення.

Темна сенсорна кімната сприяє:

 • адаптації до садочка

 • розвитку пізнавальної сфери

 • зниженню рівня тривожності

 • знятті психологічної напруги

 • покращенні міжособистісних взаємин в дитячому колективі

 • гарному настрою

Розвивальна робота психолога сприяє покращенню адаптаційних умов та розвитку особистості дітей, і спрямована на:

 • розвиток вищих психічних функцій;

 • розвиток сприймання

 • розвиток загальної та дрібної моторики

 • розвиток комунікативних умінь та навичок

 • підвищення рівня самооцінки;

 • зниженню рівня тривожності, агресивності, імпульсивності. 

Розвиваючі заняття в сенсорній кімнаті складаються з навчального блока (до 15хв) та релаксаційного (до 30хв), в якому діти можуть вільно грати.

Kids Drawing

ПСИХОЛОГ

В кабінеті психолога розміщена велика пісочниця для роботи сучасним методом «Пісочна терапія» (Sandplay). Для дітей це гра, що стимулює вивільнення негативних емоцій та гармонізує психічний стан малят, а для психолога – чудовий метод діагностики, корекції різних емоційних станів, а також чудовій інструмент розвивальної роботи.

   На сеансах пісочної терапії дитині пропонується побудувати свій чарівний світ, разом з цим дитина програє психотравмуючі ситуації на символічному рівні.

   Цей чудовий метод доповнюється елементами казкотерапії, яка виникає паралельно в процесі побудови свого світу, а психолог направляє «хід гри», допомагаючи пережити ситуацію і знайти продуктивний спосіб вирішення проблеми.

   В великій пісочниці проводяться також тематичні розвивальні заняття, що знайомлять дітей з навколишнім світом, розвивають дрібну моторику, та знімають психологічне напруження.

Розвивальна робота

Розвивальна робота сприяє покращенню адаптаційних умов та розвитку особистості дітей, і спрямована на:

 • розвиток вищих психічних функцій;

 • розвиток сприймання;

 • розвиток загальної та дрібної моторики;

 • розвиток комунікативних умінь та навичок;

 • підвищення рівня самооцінки;

 • зниженню рівня тривожності, агресивності, імпульсивності.

Розвивальні заняття з психологом проводяться у сенсорній кімнаті, або у кабінеті психолога (крім ясел) за розкладом.

Розвивальні заняття у групах ясельного віку проводяться у групах за розкладом.

Корекційно-розвивальні заняття в індивідуальній або груповій формі проводяться за потреби та за запитом батьків, педагогів.

Діагностична робота

   Діагностична робота спрямована на вимір індивідуально-психологічних особливостей дітей різних вікових категорій, особливостей міжособистісних стосунків в дитячому колективі та родині з метою прогнозування їх подальшого розвитку. Психодіагностичне обстеження проводиться за запитом батьків або педагогів. Для дітей старших груп проводиться щорічне тестування рівня готовності до шкільного навчання.

В кабінеті психолога проводяться консультації для батьків в зручний час, за попереднім записом у вихователя чи психолога. 

   Консультативна робота проводиться з метою надання інформації та недопущення психологічної травматизації учасників навчально-виховного процесу садочку:

 • станів тривожності, нетипових емоційних реакцій, відчуття захищеності;

 • взаємовідносин у сім'ї та дитячому колективі, профілактики насилля в родинах;

 • профілактики соціальної дезадаптації вихованців, вікових особливостей дітей.

unnamed.jpg

ЛОГОПЕД

Логопедія — наука про порушення розвитку мовлення, його подолання й попередження шляхом спеціального корекційного навчання та виховання.

   Логопедія є одним із розділів спеціальної педагогіки — дефектології. Термін логопедія утворений від грецьких слів: логос (слово, мовлення), пейдео (виховую, навчаю), що у перекладі означає «виховання мовлення».

   Предметом логопедії як наукової дисципліни являється вивчення закономірностей навчання й виховання осіб із порушеннями мовлення та пов’язаними з ними відхиленнями в психічному розвитку.

   Із самого народження дитини батьки прислуховуються до кож¬ного звуку свого малюка, намагаючись почути перше слово¬, потім — словосполучення, пізні¬ше — речення. І чим дорослішою стає дитина, тим більшими стають вимоги до її вимови.

   Але що робити, якщо ваша дитина неправильно вимовляє деякі звуки? Інколи достатньо, щоб дитина почула правильну вимову дорослих, повторила за ними і почала правильно вимовляти «важкий» звук. Але іноді цього буває замало і звуки «не даються».

   Батькам треба набратися терпіння і почати заняття. Виконання цього завдання пов’язане з певними труднощами, тому на допомогу батькам і дітям приходять спеціалісти-логопеди. Тільки вони можуть визначити рівень порушення звуковимови у дитини.

   Саме логопедичні знання допоможуть батькам правильно оцінити мовленнєвий розвиток своєї дитини, вчасно звернути увагу на можливі проблеми, аби не втратити дорогоцінного часу для якнайшвидшого їх подолання.

Логопед - Задорожна Надія Олександірвана